Dam Jaarsmahûs
Eastermar
Dol op verhalen? Dan moet je zeker "op bezoek bij" Dam Jaarsma. Hij verzamelde bijna 16.000 sagen en legenden. En ga ook vooral Sagen jagen rond Eastermar!
Neem alvast een kijkje
Dam Jaarsma werd in de bovengenoemde woning geboren op 29 juli 1914 als jongste zoon van een veehouder. Hij had echter heel andere aspiraties dan zijn vader en ging in Groningen theologie studeren. Na de oorlog maakte hij naam als schrijver en dichter maar vooral als verzamelaar van (17.000 stuks!) volksverhalen.
Het huis is particulier woonhuis en derhalve niet open voor het publiek. Bezoek wel de verhalenkamer Dam Jaarsma om de volksverhalen te beluisteren, zien en lezen.
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Bonkevaart - finish Elfstedentocht
Bonkevaart - finish ElfstedentochtHistorisch, dus je moet er geweest zijn! Of je nu op het ijs kunt staan of het vanaf de kant - of vanuit het water- moet doen...
LeeuwardenBezienswaardigheid, Monument, Bezienswaardigheden
Bezienswaardigheid
-
Goddeloze Tolhuis
Goddeloze TolhuisDaar waar de Goddeloze singel de Falomster Feart kruist, staat het Goddeloze Tolhuis. Er gaan veel volksverhalen de ronde over deze goddeloze plekken.
BroeksterwâldMonument
Monument
-
Elfstedenmonument Tegeltjesbrug Gytsjerk
Elfstedenmonument Tegeltjesbrug GytsjerkOver het riviertje De Murk bij Gytsjerk vind je de bekende Tegeltjesbrug, hét Elfstedenmonument van Friesland.
GytsjerkBezienswaardigheid, Monument, Brug
Bezienswaardigheid
-
Stania State
Stania StateEen unieke locatie. Landgoed Stania State ligt in Friesland, verscholen in de bosrijke omgeving tussen Oentsjerk en Aldtsjerk op fietsafstand (ca. 10 km.) van Leeuwarden en Dokkum.
OentsjerkBezienswaardigheid, Kasteel of Landhuis, Monument, Restaurant, Brasserie/Lunchroom, High tea, Dineren, Park/Tuin, Bed and Breakfast
Bezienswaardigheid
-
Terp fan de Takomst
Terp fan de TakomstEen nieuwe terp, buitendijks. Een belevingsplek, om mensen de waddenkust te laten beleven. Om oude verhalen te vertellen en nieuwe verhalen te maken. Over het ontstaan van het gebied en haar bewoners.
BlijeBezienswaardigheid, Monument, Terp, Bezienswaardigheden, Actief en Sportief, Kunst en Cultuur, Natuur en Recreatie
Bezienswaardigheid
-
Kunstwerk Maarten van der Weijden
Kunstwerk Maarten van der WeijdenKunstwerk van Maarten van der Weijden die in 2018 zijn Elfstedenzwemtocht moest opgeven in Burdaard.
BurdaardMonument
Monument
-
Harsta State
Harsta StateHarsta State in Hegebeintum is een oude Friese state met een mooie landschapstuin met stinzenflora in het noorden van Friesland. De tuin en een gedeelte van het huis zijn opengesteld voor het publiek.
HegebeintumBezienswaardigheid, Kasteel of Landhuis, Monument, Historische buitenplaats, Park/Tuin, Excursie, Rondleiding
Bezienswaardigheid
-
Keerpunt Elfstedentocht
Keerpunt ElfstedentochtJe zit er zo op: de doorlopers daar op de kade in Dokkum bij het beroemde keerpunt van de Elfstedentocht in Dokkum.
DokkumBezienswaardigheid, Monument
Bezienswaardigheid
-
Rinsma State
Rinsma StateEen voormalige state in Driesum. Het huis is niet toegankelijk, maar het landgoed wel!
DriezumErfgoed, Bezienswaardigheid, Kasteel of Landhuis, Monument, Historische buitenplaats, Natuurgebied, Park/Tuin
Erfgoed
-
Fogelsangh State
Fogelsangh StateFogelsangh State is een opengesteld particulier buitenhuis in Veenklooster.
VeenkloosterErfgoed, Bezienswaardigheid, Kasteel of Landhuis, Monument
Erfgoed
Routes langs deze locatie
Bekijk alles-
Rondje Fryske Wâlden en het Burgumer Mar
Rondje Fryske Wâlden en het Burgumer Mar(46,4 km)FeanwâldenRecreatief, E-bike
Broedseizoen: niet toegankelijkRecreatief
-
Door de Noardlike Fryske Wâlden
Door de Noardlike Fryske Wâlden(20,6 km)HarkemaWandeltocht
Wandeltocht
-
Fietsroute Noardlike Fryske Wâlden
Fietsroute Noardlike Fryske Wâlden(124,9 km)EastermarRecreatief, E-bike
Recreatief
-
Burgumer Mar - De Leien | SUP- en kanoroute
Burgumer Mar - De Leien | SUP- en kanoroute(15,0 km)SumarKano/Kajak, Sloep, Sup, Suproute, Sloep
Kano/Kajak