Museumkerk Eben-Haezer
Wierum
Museumkerk Eben-Haezer in Wierum is gebouwd in 1875. De voormalige gereformeerde kerk wordt nu gebruikt als expositieruimte en voor concerten.
Neem alvast een kijkje
Museumkerk Eben Haëzerkerk staat in het voormalig vissersdorp Wierum in Noardeast-Fryslân. De kerk werd in 1875 gebouwd om Evangelische diensten in het dorp te kunnen houden. Het glorieuze Ypma-orgel werd in 1910 geïnstalleerd. Het orgel werd rond 1835 gebouwd in Bolsward door de beroemde orgelbouwer Ypma. Het werd in 1909 aangekocht door de Gereformeerde kerkenraad van Wierum.
Momenteel wordt de kerk gebruikt voor kunstexposities en concerten. We hopen de erfenis van Museumkerk Eben Haëzer voort te zetten, als een gebouw dat altijd geliefd en verzorgd is geweest door degenen die het hebben gesticht, bezocht, gerestaureerd en er hun erediensten hebben gehouden. Met respect voor de rijke geschiedenis van het gebouw kijken we ernaar uit om de toekomst ervan te delen met iedereen die ons de komende jaren komt bezoeken.
- Afstand tot jouw locatie:
Hier vind je Museumkerk Eben-Haezer
Museumkerk Eben-HaezerHaadstrjitte 17
9141 TR Wierum Plan je route
vanaf jouw locatie
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Alde Feanen - Westersanning - Vogelkijkhut
Alde Feanen - Westersanning - VogelkijkhutOudega Gem Smallingerlnd
Routes in de buurt
Bekijk alles-
Eetbaar Fryslân: foodroute Lauwersmeer - Waddenkust
Eetbaar Fryslân: foodroute Lauwersmeer - Waddenkust(42.0 km)Engwierum -
LF weekendtocht Friese kust en Lauwerszee
LF weekendtocht Friese kust en Lauwerszee(117.0 km)Dokkumer Nieuwe Zijlen