Stadsbrouwerij en museum Bonifatius754
Dokkum
De geschiedenis van het Dokkumer bier begint al in de vroege middeleeuwen. Na de dood in 754 van Bonifatius brouwden de monniken van de net gestichte Bonifatiusabdij op de Markt het Dokkumer bier.
Neem alvast een kijkje
De geschiedenis van het Dokkumer bier begint al in de vroege middeleeuwen. Na de dood in 754 van Bonifatius brouwden de monniken van de net gestichte Bonifatiusabdij op de Markt het Dokkumer bier. Particuliere brouwers namen dit werk over tot een aantal van 19 Dokkumer brouwerijen. Het water voor dit vermaarde bier werd uit de Bonifatiusbron gehaald, zuiver en helder. Pas in 1876 stopte de laatste brouwer. Na 140 jaar is het Bonifatiusbier weer terug in het centrum van Dokkum. Bezoek de stadsbrouwerij. In de kelder bevindt zich het kleinste biermuseum van Nederland
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Hotel de ABDIJ Dokkum
Hotel de ABDIJ DokkumOvernachten in de vestingstad van het Wad.
DokkumRestaurant, Hotel, Streekproducten
Restaurant
-
Vlasveld Blije
Vlasveld BlijeAan de Zwarteweg in Blije is 's zomers een proefveld met oude friese vlasrassen te zien.
BlijeWeide, Bedrijf te bezoeken
Weide
-
De Jersey Molkerij
De Jersey MolkerijProef de heerlijke streekproducten van Jersey koeien uit de Noardlike Fryske Wâlden!
VeenkloosterStreekproducten
Streekproducten
-
Biologisch fruitbedrijf Lauwershof
Biologisch fruitbedrijf LauwershofDe Lauwershof is een klein biologisch fruitbedrijf nabij het Lauwersmeer. Je kunt er terecht voor streekproducten als duindoorn, aardbeien, kersen, pruimen, frambozen, rode bessen, kruisbessen, zwarte bessen, bramen, appels en peren.
EngwierumStreekproducten
Streekproducten
-
Kweldercentrum Noarderleech
Kweldercentrum NoarderleechGa je op pad in Noard-Fryslân Bûtendyks? Start dan je bezoek bij Kweldercentrum Noarderleech. Daar kun je op een leuke manier kennismaken met het natuurgebied. Het centrum informeert bezoekers over de natuur en historie van het Noord-Friese kustgebied.
HallumBezienswaardigheid, Natuurgebied, Museum, Natuur en Recreatie
Bezienswaardigheid
-
't Roodhert
't RoodhertAl 280 jaar een traditionele en sfeervolle locatie.
BurgumEetcafé, Café of Bar, Hotel
Eetcafé
-
Museum 't Fiskershúske
Museum 't FiskershúskeMuseum 't Fiskershúske verzamelt en exposeert voorwerpen en bescheiden die betrekking hebben op de oude kustvisserij en het leven van de bewoners van het dubbeldorp Paesens-Moddergat.
ModdergatMuseum
Museum
-
Korenmolen de Hoop Sumar
Korenmolen de Hoop SumarDe korenmolen is iedere zaterdag geopend en te bezichtigen o.l.v. een vrijwillige molenaar. Tevens worden er graanproducten verkocht op de maalzolder.
SumarMolen of Gemaal, Museum, Rondleiding
Molen of Gemaal
-
Café "de Sluys" Cafetaria/kanoverhuur
Café "de Sluys" Cafetaria/kanoverhuurHet gezelligste (Grand)bruincafé bij het Nationaalpark Lauwersmeer en tevens lid van de Vriendenkring Hertog Jan gelegen in het mooie Groningstalige Friesdorp op de grens van Friesland en Groningen.
MunnekezijlCafé of Bar
Café of Bar
Routes langs deze locatie
Bekijk alles-
Staandemastroute (Harlingen - Lauwersoog)
Staandemastroute (Harlingen - Lauwersoog)(62,6 km)HarlingenZeilen, Motorboot
Zeilen
-
Dokkum-Feanwâlden | Bonifatius Kloosterpad: etappe 1
Dokkum-Feanwâlden | Bonifatius Kloosterpad: etappe 1(17,4 km)DokkumWandeltocht
Wandeltocht
-
Wandelroute 11fountains: Dokkum
Wandelroute 11fountains: Dokkum(2,8 km)DokkumWandeltocht, Stadswandeling
Wandeltocht
-
LF weekendtocht Friese kust en Lauwerszee
LF weekendtocht Friese kust en Lauwerszee(117,0 km)Dokkumer Nieuwe ZijlenRecreatief, E-bike
Recreatief